Acasă » Stiri » Târgul de Crăciun București – concertele de pe 15 și 16 decembrie reprogramate

Târgul de Crăciun București – concertele de pe 15 și 16 decembrie reprogramate

În semn de respect față de Majestatea Sa Regele Mihai I și în urma decretării oficiale a doliului național în zilele de 14, 15 și 16 decembrie, Primăria Capitalei, prin creart – Centrul de Creație, Artă și Tradiție, suspendă concertele de pe 15 și 16 decembrie din cadrul Târgului de Crăciun București, din Piața Constituției.
Manifestările artistice din zilele de 15 și 16 vor fi reprogramate pe 18 și pe 20 decembrie, însă târgul va rămâne deschis vizitatorilor și în zilele de 14, 15 și 16 decembrie, între orele 10:00 – 22:00.
Sosirea lui Moș Crăciun în Târgul de Crăciun București se amână pentru data de 17 decembrie, la ora 18:00. Moș Crăciun, împreună cu unul dintre spiridușii săi, pot fi întâmpinați în data de 17 decembrie 2017, la ora 16:30, la Aeroportul Internațional Henri Coandă, Terminalul Sosiri, de unde vor porni spre Târgul de Crăciun București.

PROGRAM ARTISTIC

Duminică, 17 decembrie
Prezentatori: Iuliana Tudor şi Adrian Enache
18:30 – 19:10 Amna
19:20 – 20:00 Adda Band
20:10 – 20:40 Irina Loghin şi Alesis
20:50 – 22:00 Fuego
Luni, 18 decembrie
Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:00 – 18:20 Grupul de colindători din Botiza, jud. Maramureş
18:30 – 18:50 Corul de copii Radio
18:50 – 19:10 Corul bizantin „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă
19:15 – 19:45 Ianna Novac şi Distinto
20:00 – 20:40 Ovidiu Komornyik & OK Band
20:50 – 21:30 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
Miercuri, 20 decembrie
Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:10 Jazu
19:20 – 20:05 Paula Seling Band
20:15 – 21:00 Ozana Barabancea şi Ladies Orchestra
Vineri, 22 decembrie
Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:00 Maria Gheorghiu și Radu Grătianu
19:05 – 19:40 Ducu Bertzi
19:45 – 20:15 Narcisa Suciu
20:20 – 21:00 Vasile Şeicaru
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă
Sâmbătă, 23 decembrie
Prezentatori: Iuliana Tudor și Adrian Enache
18:30 – 18:20 Urşii din Comăneşti – Bacău
18:25 – 18:50 Ansamblul de copii „Andantino” din București
18:50 – 19:20 Ansamblul „Cununa Carpaţilor” al Centrului Naţional de Artă „Tinerimea Română” (obiceiuri: Căluşarii şi Căiuţii din Oltenia, Capra şi Ursul din Muntenia)
19:20 – 20:00 Ansamblul „Ţara Vrancei” din Focşani
(obiceiuri laice din Ţara Vrancei: Mascați, Sorcove, Steaua)
20:00 – 20:30 Ansamblul folcloric „Baladele Deltei” din Tulcea (colinde si obiceiuri: Jocul Caprei, Moşoi)
20:30 – 21:30 Gheorghe Zamfir cu Orchestra Metropolitană Bucureşti şi Corul „Accustic”, conduse de dirijor Daniel Jinga
Duminică, 24 decembrie
Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:00 – 18:25 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava, condus de Maria Macovei
18:25 – 18:50 Grupul de colindători „Mlădiţe Ilfovene” din Clinceni, condus de Marioara Man Gheorghe
18:50 – 19:10 Ansamblul folcloric „Doina Gorjului” din Târgu Jiu (obiceiul Piţărăii)
19:20 – 20:00 Irina Sârbu Band
20:10 – 21:00 Orchestra ”Mundi Colour” condusă de Daniel Jinga cu Sanda Ladoşi, Daniel Lazăr, Ioana Ciornea, Alexandru Constantin, Ana Cebotari, Marius Mitrofan
Luni, 25 decembrie
Prezentatori: Iuliana Tudor şi Aurelian Temişan
18:30 – 18:50 Corul „Divina Armonia”, condus de dirijor Marius Firca
19:00 – 21:00 „Noaptea Sfântă de Crăciun” – Spectacol extraordinar de Crăciun: Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Aurelian Temişan, Andrei Lazăr, Vlad Miriţă, Lavinia Goste, Andra, Nico, Marcel Pavel, Loredana, Cornel Ilie, Mihai Georgescu, acompaniaţi de Orchestra Simfonică Bucureşti şi Band-ul Andrei Tudor, conduse de dirijor Andrei Tudor şi Grupul vocal „Acapella”, condus de George Miron
Marţi, 26 decembrie
Prezentatori: Liana Stanciu şi Silviu Andrei
18:30 – 19:30 Crush şi Alexandra Ungureanu
19:40 – 20:20 Provincialii
20:30 – 21:10 Bosquito
21:20 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra
Miercuri, 27 decembrie
Prezentatori: Monica Davidescu şi Aurelian Temişan
18:30 – 19:10 Proconsul
19:20 – 20:00 Direcția 5
20:10 – 20:50 Smiley
21:00 – 22:00 Loredana & Agurida

Cine ne iubește



Citește și

Subscribe to our newsletter

* = required field
creart
Total time: 1652726618.352 s