PROGRAM Târgul de Crăciun București 2018

PROGRAM ACTIVITĂȚI

30 noiembrie – 26 decembrie 2018

TÂRG și ZONĂ GASTRONOMICĂ: 10:00 – 22:00

PATINOAR: 10:00 – 22:00

CARUSEL: 10:00 – 22:00

CASA LUI MOȘ CRĂCIUN: 30 noiembrie – 24 decembrie

CAMPANIE UMANITARĂ: 30 noiembrie – 26 decembrie, 10:00 – 22:00

 

PROGRAM ARTISTIC

Vineri, 30 noiembrie – aprindere iluminat festiv

18:30 – 19:00 Corul de copii Radio

19:00 – 19:10 Aprinderea iluminatului festiv

19:15 – 20:30 Andrei Tudor Band & All Stars – Monica Anghel, Luminiţa Anghel, Alexandru Anghel, Sanda Ladoşi, Bodo, Aurelian Temişan, Adrian DaminescuNico, Nicola, George Miron şi Grupul Vocal „Acapella”

20:40 – 21:10 Proconsul

21:20 – 22:00  Vunk

 

Sâmbătă, 1 decembrie

18:30 – 21:40 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă şi vedetele de muzică popularăStana Stepanescu, Răzvan Rados şi Corul „Cuanticum”, Florin Pârlan şi Grupul „Burnasul”Andra Matei, Mădălina LupuIonuţ CîrsteaNarcisa BăleanuIon GhiţulescuLavinia GosteGheorghe TurdaAneta StanViorica MacoveiFloarea CalotăGheorghiţa NicolaeRadu CiordaşAlexandru PugnaMariana AnghelAnsamblul folcloric „Romanați” – coordonator Cristian VeleaAnsamblul folcloric „Perinița” – coordonator Liliana Comana, Școala de dans românesc Larisa și Marin Barbu

21:50 – 22:30 „Unirea, Visul unei Naţiuni” – spectacol special dedicat Zilei Naţionale: Nicolae Furdui Iancu şi Grupul „Crai Nou”, Paula Seling, Proiect K1, Iuliana Tudor, Tuan, Daniel Lazăr, Vlad Rădescu, Sorin Francu, Victoria Cocias

 

Duminică, 2 decembrie

18:00 – 18:30  Zum

18:35 – 19:35  Opereta Stars

19:45 – 21:00  Dacika

21:00 – 22:00  Holograf

 

Joi, 6 decembrie – concert dedicat zilei de Sf. Nicolae

17:30 – 17:50 Blană Bombă

18:00 – 18:30 Corul de copii „Picii lu’ Soreasca”

18:40 – 22:00 Concert extraordinar pentru copii: Iuliana Beregoi, Andreea Bălan & Dancers, Connect-R & Band, Lora & Band, Dancers Crew, Elianne

 

Vineri, 7 decembrie

18:00 – 18:45 Dimitri’s Bats

18:55 – 19:40 Keo & Band

19:50 – 20:50 Antract

21:00 – 22:00 Bere Gratis

 

Sâmbătă, 8 decembrie

18:00 – 18:30 Next Ex

18:40 – 19:20 CnM

19:35 – 20:35 CompactB

20:50 – 22:00 Bună seara, Prieteni!

 

Duminică, 9 decembrie

17:00 – 17:30 Loulou & Balkanian Project

17:30 – 18:00 Adina Heaven

18:00 – 18:45 Hara

18:55 – 19:40 Celelalte Cuvinte

19:50 – 20:50 Direcţia 5

21:00 – 22:00 Voltaj

 

Vineri, 14 decembrie

17:00 – 17:25 Grupul Folcloric „Liliacul” din Baia de Aramă, coordonator Elena Mimiș Trancă

17:25 – 17:40 Ansamblul de datini și obiceiuri „Roua” din Cloșani, coordonator Carmen Sarcină

17:40 – 18:20 Ansamblul de datini și obiceiuri „Moșoaiele” din Luncavița – Tulcea, coordonator Gheorghe Trandafir

18:30 – 19:00 Nicola

19:10 – 19:40 Ducu Bertzi

19:50 – 20:20 Narcisa Suciu

20:30 – 21:00 Vasile Şeicaru

21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă

 

Sâmbătă, 15 decembrie

17:00 – 17:45 Paula Seling şi Cazanoi Orchestra

18:00 – 18:40 Lidia Buble

18:50 – 19:35 Andreea Bănică

19:45 – 20:45 Bosquito

21:00 – 22:00 Andra

 

Duminică, 16 decembrie

17:00 – 18:20 Tudor Ungureanu și Grupul Folcloric „Ștefan Vodă” din Republica Moldova

Maria și Luminița Stoianov, Daniela Pleșca din Republica Moldova

Grupul Folcloric „Dumbrava Verde”coordonator Valentina Popa din Republica Moldova

Grupul de dansatori „Bâșchina” din Republica Moldova, coregraf Maxim Bârsan

18:30 – 19:10 Laura Bretan şi Corurile „Bravissimo”, „Meloritm” şi „Alegretto”

19:20 – 20:00 Irina Sârbu Band

20:10 – 20:50 Irina Loghin şi Alesis

21:00 – 22:00 Fuego

PROGRAM ACTUALIZAT!

Joi, 20 decembrie
17:00 – 17:45 Rockabella
18:00 – 18:40 Toulouse Lautrec
18:50 – 19:35 The Kryptonite Sparks
19:45 – 20:45 byron
21:00 – 22:00 Viţa de Vie
Vineri, 21 decembrie
16:45 – 17:00 Alexandru Constantin
17:00 – 17:40 Corul psaltic „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă şi Corul de copii „Symbol”
17:45 – 18:25 Ianna Novac & Orchestra
18:30 – 19:10 Aurelian Temişan & Winter Magic Band
19:30 – 20:10 Ovidiu Komornyik & OK Band
20:20 – 21:00 Cezar Ouatu şi Grupul Vocal „Libera”
21:10 – 22:00 Ozana Barabancea & „Lumini Sonore” Orchestra
Sâmbătă, 22 decembrie
17:00 – 17:40 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Dor de la Humor” din Suceava
17:40 – 18:20 Oltița Todircă și Ansamblul folcloric „Ca la noi” din Bacău
18:20 – 19:00 Călin Brăteanu și Ansamblul de datini și obiceiuri din Bucovina
19:00 – 19:30 Ansamblul „Urșii din Comănești” – Bacău
19:30 – 21:00 Orchestra Națională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă și interpreți de muzică populară: Maria Dragomiroiu, Mioara Velicu, Grupul „Fabrica de folclor”, condus de Lavinia Goste, Dănuț Onoiu, Angelica Flutur, Daniela Condurache, Ștefan Deaconița, Florin Grigore
21:00 – 22:00 Ştefan Bănică
Duminică, 23 decembrie
16:00 – 16:30 Ansamblul folcloric „Dubașii” din Hunedoara
16:30 – 17:00 Florentina și Petre Giurgi
17:00 – 17:30 Ciprian şi Mihaela Istrate şi Grupul de colindători din Mureş
17:30 – 18:00 Ansamblul folcloric „Tradiții maramureșene”
18:10 – 19:10 Orchestra Națională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă și interpreți de muzică populară: Ciprian Zopota, Daniel Pop, Nineta Popa, Florica Zaha, Nicolae Mureșan, Lavinia Goste, Maria Cârneci
19:10 – 19:40 Cornelia și Lupu Rednic
19:50 – 20:30 Crăciun de Poveste cu Lavinia Goste, Bodo, Grigore Leşe şi Orchestra Naţională „Valahia”, condusă de Marius Zorilă
20:35 – 21:15 Cargo
21:20 – 22:00 Phoenix
Luni, 24 decembrie
Crăciunul românilor din toată țara
17:00 – 17:30 Ansamblul folcloric „Ţara Vrancei” din Focşani
17:30 – 18:00 Ansamblul de datini și obiceiuri „Carpați” din Câmpulung Muscel
18:00 – 18:30 Ion Drăgan și Grupul vocal „Gorjeanca”
18:30 – 19:00 Marioara Man Gheorghe, Grigore Gherman și Grupul folcloric „Mlădițe Ilfovene”
19:00 – 19:30 Ansamblul folcloric „Doina Bascovului” din Pitești
19:30 – 21:00 Viorica Lupu, Gabriel Dumitru, Ion Drăgan, Ștefania Rareș, Viorica Flintașu, Floarea Calotă
21:00 – 22:00 Valentin Uzun Orchestra
Marţi, 25 decembrie
16:20-16: 40 Silvia Chifiriuc
16:40 – 17:00 Gabriel Cotabiţă
17:00 – 17:40 George Miron, Grupul Vocal „Acapella” şi Andrei Tudor Band
18:00 – 19:00 Adda
19:10 – 19:50 Provincialii
20:00 – 21:00 Damian Drăghici & Friends
21:00 – 22:00 Loredana & Banda Agurida
Miercuri, 26 decembrie
17:30 – 18:00 Ansamblul artistic de copii „Andantino”
18:00 – 18:30 Ansamblul Vocal de Muzică Bizantină „Anton Pann”
18:40 – 20:50 Jinga Bell: Orchestra Metropolitană Bucureşti, condusă de dirijorul Daniel Jinga şi soliştii: Marcel Pavel, Vlad Miriţă, Sanda Ladoşi, Oana Radu, Andrei Lazăr, Ana Cebotari, Elianne, Mihai Mitză Georgescu, Claudia Pavel, Daniel Lazăr, Lora
21:00 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra

Abonare la Newsletter


Sunt de acord să primesc newsletterul creart

Cine ne iubește



Citește și:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Total time: 1556137990.9012 s