Acasă » Stiri » PROGRAM – La pas pe Calea Victoriei 2019

PROGRAM – La pas pe Calea Victoriei 2019

PROGRAM

La pas pe Calea Victoriei 2019

 

Standuri, expoziție și tururi ghidate

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie:

10:00 – 21:00  Standuri cu produse artizanale și delicii culinare

10:00 – 21:00  Expoziţie de fotografie „La Pas pe Calea Victoriei”

11:00 – 12:00 / 18:00 – 19:00 Tururi ghidate pe Calea Victoriei – poveşti din perioada interbelică până astăzi

 

Teatru pentru copii

  • Sâmbătă, 31 august:

10:30 – 11:30  „Capra cu trei iezi” – Teatrul „Ţăndărică”

12:00 – 12:30  „Magia ghicitorilor” – Teatrul „Ion Creangă”

  • Duminică, 1 septembrie:

10:30 – 11:30  „Motanul încălțat”– Teatrul „Ţăndărică”

12:00 – 12:30  „Magia ghicitorilor” – Teatrul „Ion Creangă”

 

Teatru

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie

16:00 – 20:00  Momente teatrale din perioada interbelică

  • Sâmbătă, 31 august:

17:00 – 18:00 / 19:00 – 20:15  Spectacol statui vivante „Strigătele Parisului”  – Teatrul „Masca”

  • Duminică, 1 septembrie:

17:00 – 18:15 / 19:00 – 20:15  Spectacol statui vivante „Istoria Dansului” – Teatrul „Masca”

 

Ateliere de creaţie pentru copii

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie

11:00 – 13:00 / 16:00 – 18:00  Atelier de realizat papioane

11:00 – 13:00 / 16:00 – 18:00  Atelier de creaţie – „Copacul cu nasturi”

11:00 – 13:00 / 16:00 – 18:00  Atelier de realizat broşe din dantelă

11:00 – 13:00 / 16:00 – 18:00  Atelier de realizat flori din hârtie

 

Ateliere de creaţie pentru adulţi

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie

11:00 – 13:00  Atelier – „Cărţi poştale din Bucureştiul interbelic”

16:00 –  18:00  Atelier de realizat caleidoscop

 

Activități stradale

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie

10:00 – 13:00 / 18:00 – 21:00  Animatori în costume de epocă

11:00 – 13:00 / 17:00 – 19:00  Animatori pe picioroange

11:00 – 13:00 / 17:00 – 19:00  Defilare cu monocicluri

11:00 – 13:00 / 14:00 – 21:00  Studiouri foto

11:00 – 13:00 / 17:00 – 19:00  Portretiști şi caricaturişti

12:00 – 15:00 / 18:00 – 21:00  Lustragii

12:00 – 15:00 / 18:00 – 21:00  Flaşnetar

16:00 – 20:00  Mimi

17:00 – 19:00  Statui vivante

17:00 – 19:00  Magicieni

 

  • Sâmbătă, 31 august:

18:00 – 18:30  Bătaia cu Flori, obicei specific perioadei interbelice

 

Program artistic muzical

  • Sâmbătă, 31 august // Duminică, 1 septembrie

17:30 – 18:00  Ansamblul artistic de copii „Andantino”

18:00 – 18:30  Alina Sorescu şi Picii lu’ Soreasca

18:30 – 19:00  Grupul de copii „Fabrica de Folclor”

  • Sâmbătă, 31 august:

19:00 – 20:00  Irina Sârbu Band

20:00 – 21:00  Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Capitalei cu Lavinia Goste – recital de muzică interbelică

  • Duminică, 1 septembrie:

19:00 – 20:00  Alesis

20:00 – 21:00  Silviu Biriş şi Taraful Bucureşti

Abonare la Newsletter


Sunt de acord să primesc newsletterul creart

Cine ne iubește



Citește și:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Total time: 1573684513.9357 s