Acasă » News » Bucharest Fair 2018

Bucharest Fair 2018

The celebration of harvest, crafts, art and authentic Romanian traditions supports the local producers.

The City Hall of Bucharest, through the Creart- The Center for Creation, Art and Tradition of the Municipality of Bucharest, in partnership with the Ministry of Agriculture and Rural Development, organizes the third edition of the Bucharest Fair between October 10 and 14, 2018, in Izvor Park.

Facebook event: https://goo.gl/5h4L6z

 

 

Artistic program

Wednesday – October 10

18:00 – 18:20  Minoritatea germană – Ans. „Korona” din Braşov

18:20 – 18:40  Comunitatea aromână – Ans. „Sarighiol de Deal” din Tulcea

18:40 – 19:00  Ansamblul „Doiniţa” al Casei de Cultură a Studenţilor din Bucureşti

19:00 – 19:30  Florentina şi Petre Giurgi

19:30 – 20:00  Florin Vasilică şi Grupul Teleormanul

Thursday – 11 October

18:00 – 18:20  Minoritatea maghiară – Ans. „Bekecs” din Miercurea Nirajului, jud. Mureș

18:20 – 18:40  Ansamblul „Stelele Bihorului” din Oradea

18:40 – 19:10  Ansamblul „Arcanul” din Suceava

19:10 – 20:00  Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă, cu Andreea Haisan, Ionela Toma, Alin Trocan, Ioan Ciobotaru, Nicuşor Iordan şi Anamaria Rosa Preda, Albert Urdărea, Ariana Ciorâcă, Daniel Ionete

Friday – October 12

17:00 – 17:20  Minoritatea evreiască – Grupul  „Hora” din Bucureşti

17:20 – 17:40  Minoritatea romă – Ans. „Doina Dobrogei” din Medgidia

17:40 – 18:20  Ansamblul „Busuiocul” din Bacău

18:20 – 19:10  Ansamblul „Transilvania” din Baia Mare

19:20 – 21:00  Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Capitalei, condusă de maestrul dirijor Marius Zorilă, cu Laura Lavric, Ionuţ Dolănescu, Nineta Popa, Lavinia Goste, Mariana Anghel, Constantin Măgureanu, Gheorghe Roşoga

Saturday – October 13

17:00 – 17:20  Minoritatea ucraineană „Kozaciok” din Suceava

17:20 – 17:40  Minoritatea greacă Ans. „Ellas” din Bucureşti

17:40 – 18:10  Ansamblul „Ardeleana” din Bihor

18:10 – 18:50  Ansamblul „Hora Deznăţuiului” din Dolj

18:50 – 19:50  Ansamblul „Ţara Vrancei” din Focşani

20:00 – 21:00  Nicolae Voiculeţ

Sunday – October 14th

17:00 – 17:30  Silviu Biriş

17:30 – 18:00  Alesis

18:00 – 18:40  Irina Sârbu Band

18:40 – 19:40  Marius Mihalache & Band

19:50 – 21:00  Damian Drăghici & Friends

Subscribe to our Newsletter


I agree to receive newsletters from creart.

Who loves us



Read also:

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Total time: 1573872285.5891 s