Acasă » Stiri » PROGRAM – TÂRGUL DE CRĂCIUN BUCUREȘTI 2023, Ediția a 16-a

PROGRAM – TÂRGUL DE CRĂCIUN BUCUREȘTI 2023, Ediția a 16-a

 

PROGRAM

30 noiembrie – 3 decembrie 2023

TÂRGUL DE CRĂCIUN BUCUREȘTI 2023, Ediția a 16-a

Piața Constituției

 

PROGRAM TÂRG ȘI ZONĂ GASTRONOMICĂ

30 noiembrie 2023

16:00 – 22:00

1, 2 și 3 decembrie 2023

10:00 – 22:00

 

PROGRAM CARUSELE ”MERRY GO ROUND” & ”XMAS LIGHTS”

PROGRAM TRENULEȚ  ²SANTA CLAUS RIDE²

PROGRAM ROATĂ PANORAMICĂ

30 noiembrie 2023

16:00 – 22:00

1, 2 și 3 decembrie 2023

10:00 – 22:00

 

PROGRAM ARTISTIC

Zona tradițională – Scenă

Joi, 30 noiembrie 2023

17:30 Corul de copii „Maestra”, condus de Elena Radu

18:00 Deschiderea oficială – Aprinderea iluminatului festiv

Dj CS84

Concert Delia

Zona urbană – DJ Sets

1 decembrie 2023

16:00 – 18:30 Dj CS84

2 și 3 decembrie 2023

17:00 – 19:30 Dj CS84

 

Zona tradițională – Scenă

Vineri, 1 decembrie 2023

14:00 – 15:00  Fanfara „Angely’s” din București, dirijor Marius Firca

18:30 – 21:30  Spectacol „Ziua Națională a României”

Ansamblul Folcloric Profesionist „Cununa Carpaților” al Centrului Național de Artă „Tinerimea Română”, dirijor Dan Ionescu și soliștii:
Alexandru Pugna, Gheorghiţa Nicolae, Nicuşor Iordan, Letiția Boroi, Petronela Popa,                 Gabriel Treteag, Florin Parlan, Mădălina Lupu, Ionela Marin, Ana Maria Pătrășcioiu, Grupul vocal „Burnasul” din Teleorman
– Ansamblul de dansuri armâneşti „Iholu” al Comunității Aromâne din România, Filiala Constanța
– Ansamblul de dansuri grecești „Asteria” al Uniunii Elene din România, Filiala București

Sâmbătă, 2 decembrie 2023

12:30 – 13:30 Momente de teatru pentru copii ”Free Style Puppetry” ale Teatrului de Animație „Țăndărică”

19:30 – 20:00 Recital saxofon – Victor Pop

20:00 – 20:30 „Winter Love” by Zina Ghiţulescu & Alexandru Iordache

20:30 – 21:30 Elena Gheorghe

Duminică, 3 decembrie 2023

12:00 – 13:00 Spectacol de teatru pentru copii „Crăiasa Zăpezii”

19:30 – 20:00 Corul de copii „Sunetul muzicii”, condus de Cristina Manoliu

20:00 – 20:30 ”Soul Songs” by Zeyla Tomlyn și Mircea Ardeleanu

20:30 – 21:30 Emilian & Band

30 noiembrie, 1, 2 și 3 decembrie 2023

18:00 – 20:00 Mascote și artiști animatori pe picioroange

 

PROGRAM CASA LUI MOȘ CRĂCIUN

 

30 noiembrie 2023

16:00 – 22:00 Realizarea scrisorilor cu dorințe de Crăciun, cu ajutorul spiridușilor

1, 2 și 3 decembrie 2023

10:00 – 13:00/ 16:00 – 22:00 Realizarea scrisorilor cu dorințe de Crăciun, cu ajutorul spiridușilor

 

PROGRAM ATELIERE DE CREAȚIE PENTRU COPII – CASA LUI MOȘ CRĂCIUN

 

Vineri, 1 decembrie 2023

16:00 – 16:50 Atelier de realizat Podoabe tradiționale

17:00 – 17:50 Atelier de realizat Păpuși din linguri de lemn

18:00 – 18:50 Atelier de confecționat Măști populare

19:00 – 19:50 Atelier de realizat Semne de carte tradiționale cusute

 

Sâmbătă, 2 decembrie 2023

16:00 – 16:50 Atelier de realizat Tablouri cu fulgi de zăpadă

17:00 – 17:50 Atelier de realizat Calendare Advent de Crăciun

18:00 – 18:50 Atelier de realizat Mărgele și bijuterii de iarnă

19:00 – 19:50 Atelier de realizat Felicitări de iarnă

 

Duminică, 3 decembrie 2023

16:00 – 16:50 Atelier de realizat Ornamente pentru bradul de Crăciun

17:00 – 17:50 Atelier de confecționat figurine ”Frosty the sockman”

18:00 – 18:50 Atelier de realizat Calendare Advent de Crăciun

19:00 – 19:50 Atelier de confecționat Coronițe de Crăciun

 

* Intrarea este liberă, pe tot parcursul evenimentului.

**Accesul în roata panoramică, carusel, trenuleț, precum și la atelierele de creație pentru copii din Casa lui Moș Crăciun necesită bilet, care poate fi achiziționat din locația de desfășurare a evenimentului.

 

Cine ne iubește



Citește și

Subscribe to our newsletter

* = required field
creart
Total time: 1709315470.4849 s